UESA Banner

UESA Home
About Us
News
Calendar
Membership
Chapters
Mail Lists
Internet Links
Technical Articles
Resumes & Job Hunting Help


Search uesa
Search www
Google

ХЛІБОМ І СІЛЛЮ

ЗУСТРІЧАЛИ УКРАЇНЦІ СЕВАСТОПОЛЯ ПОЧЕСНОГО ПРОСВІТЯНИНА ВАСИЛЯ МАЦЬКІВА

Хлібом і сіллю зустрічали українці Севастополя почесного просвітянина Василя Мацьківа. Наша газета в минулому числі вже розповідала про жертовну працю українця з Америки Василя Мацьківа. В червні він знову відвідав Батьківщину в складі де-легації м. Чікаго. На Софіївському майдані в Києві під час велелюдного мітингу народний депутат України голова ВУТ "Просвіта" Ім. Т.Шевченка Павло Мовчан вручив йому медаль "Будівничий України". Десять днів провів посланець української діаспори Америки і в Севастопол, і кожен з них був наповнений працею. Пан Василь мав незабутні зустрічі з членами севастопольської "Просвіти", педагогічного товариства Ім. Г.Ващенка, товариства "Україна", колективами педагогів українських шкіл гімназій № 53 і № 37, міністром культури України Богданом Ступкою, брав участь в роботі міжна-родного семінару "Україна -НАТО: перспективи розвитку", круглого столу представників національно-культурних товариств Криму, що був присвячений 10-іЙ річниці з дня заснування в Симферополі Товариства української мови. Кілька днів Василь Мацьків провів у Севастопольському військово-мор-ському інституті ім. П.С. Нахімова. Він один із фундаторів конкурсу рефератів, які пишуть курсанти українською мовою. В урочистій обстановці п. Мацьків підвів підсумки цього конкурсу, двадцяти курсантам, чиї роботи були визнані кращими, вручив премії. На честь п. В. Мацьківа начальник інституту контр-адмірал Володимир Коллаков дав урочистий обід, прізвище Мацьківа занесли в Книгу почесних гостей єдиного в Україні військово-морського навчального закладу. Нижче подаємо виступ п. Василя Мацьківа перед особовим складом Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Ніхімова.

Вельмишановний пане Адмірале!

Шановні офіцери, учителі і старшини! Шановні пані і панове! Шановні курсанти, друзі!

Нині в моєму житті сталась велика подія. Мені припала велика честь виступати тут перед вами, особисто передати вам нагороди за ваш труд, а саме за написання рефератів українською мовою. Ваші реферати перейшли мої сподівання - словом знамениті.

Нині на Україні українська мова є великою проблемою для українського народу, а саме її занепад утотожнюється із існуванням Української нації, Української держави. Без української мови не мо-же існувати Українська держава. Отже йде боротьба про існування Української держави - Українського народу І ви, дорогі І шановні курсанти прийшли сюди добровільно і охоче зобов'язались служити Українському народові і Українській державі, її оборонити й зберегти, а навіть і своє життя віддати. А якщо воно є так, то тоді ви зобов'язані не тільки говорити українською мовою, але її захищати і зберігати. Тому я вважаю, що на терен/ інституту повинна панувати українська мова, ті що хочуть поступати в інститут повинні вже знати і говорити українською мовою. Не тільки на терені інституту, але всюди, а особливо коли в уніформі - мати повагу до неї. Коли стягнеш уніформу можеш говорити собі мовою якою тільки забажаєш. Є ж демократія! Навіть в демократичній державі мусить бути одна офіційна мова, якою б всі могли порозумітись, це державна мова, а на Україні - українська мова. Ви ж будете українською елітою, провідниками, то мусите знати ук-раїнську мову. А в дальшому треба працювати. Є гри речі: праця, праця і ще раз праця.

Що ж до рефератів. Вони бу-ли цікавими, різноманітними і високого рівня. Не було стільки нагород, щоб кожному з вас дати, але кожний з вас заслуговує на подя-ку і я дякую вам І ми в Америці докладемо всіх зусиль, щоби продовжувати конкурс і видати нагороди за вашу працю.

Ще раз дякую всім учасникам за участь в конкурсі. Бажаю вам доброго здоров'я, щастя і дальших успіхів в науці і вашому житті. Ще раз, я є радий бути між вами. Щасти вам Боже!

Слава Україні!


Back ...

Please send comments, suggestions, and problem notices regarding this page to the Webmaster